FUNDUSZE ZA PUSTE TUSZE, TONERY I TELEFONY KOMÓRKOWE!

   Zgodnie z postanowieniami ustawy o odpadach (Dz. U. nr 62, poz. 628 z 20.06.2001) każda firma lub instytucja zobowiązana jest do zbiórki i przekazania do utylizacji lub recyklingu odpadów, a takimi są w rozumieniu wspomnianej ustawy puste tusze i tonery do drukarek.

Nasza szkoła przystapiła do akcji umożliwiającej Państwu przekazanie zużytych pojemników po tuszach.

Informujemy, że do tej pory na konto Rady Rodziców wpłynęły już  przekazy finansowe za zebrane pojemniki po tuszach i tonerach.

Nadal kontynuujemy akcję. Prosimy o dostarczanie zbędnych pojemników do biblioteki szkolnej.
- Muszą one posiadać oryginalne naklejki producentów jak: HP, Canon, Samsung

- Nie napełniane wcześniej - pojemnik nie może być ponownie napełniany lub poddany procesowi jakiejkolwiek regeneracji.

- Nieuszkodzone elektrycznie lub mechanicznie - skupowane tusze nie mogą zawierać śladów rdzy lub korozji, odprysków oraz uszkodzenia dyszy drukującej. Muszą być sprawne elektronicznie, żaden przepalony pojemnik nie nadaje się do skupu.

- Tonery drukujące nie mogą być popękane, wyszczerbione. Każdy element tonera wałki, zębatki, klapki muszą być nieuszkodzone.

- Styki elektryczne tonerów oraz wszelkie plomby producenta muszą być nie naruszone. Uszkodzony toner nie nadaje się do przetworzenia.

Zbieramy również całe telefony wraz z ładowarkami (telefony ze śladami zalania, połamanymi wyświetlaczami LCD lub niedziałającymi elementami takimi jak klawiatura - nie będa opłacane (jedynie składowane).

Poniżej zamieszczamy wykaz (wraz z cennikiem) urządzeń, które można przekazywać dla naszej szkoły:

Tusze
Tonery
Telefony

Zachęcamy do włączenia się do akcji dla dobra naszego środowiska!

 

Za każdą zebraną partię tuszy i tonerów w programie FUNDUSZE ZA PUSTE TUSZE  placówka otrzymuje od firmy RecyPlan pieniądze według aktualnych cenników skupu.

Środki mogą zostać przeznaczone na dowolny cel: zakup pomocy naukowych, wycieczki szkolne czy inne potrzeby.