Projekt Kokosza grosz do grosza

Projekt Kokosza grosz do grosza

   Ogólnopolski projekt Kokosza grosz do grosza był realizowany w roku szkolnym 2020/21 w klasie III a pod kierunkiem pani mgr Agaty Stuglik.
Uczniowie zgłębiali tajniki ekonomii, zaczynając od waluty naszego kraju - banknotów i monet. Mieli okazję przećwiczyć wyjście do różnych sklepów, zrobienia
zakupów, mając określoną kwotę pieniędzy. Uczyli się zasad kulturalnego zachowania w sklepie.

Nadrzędnym celem projektu było nauczenie dzieci oszczędności - zrozumienia mądrego gospodarowania swoimi środkami pieniężnymi.

Uczniowie zrozumieli, że wydawanie pieniędzy na zachcianki nie jest najlepszym sposobem na oszczędzanie. Przećwiczyli również wyjście do bankomatu, poznali wygląd karty płatniczej, zasady bezpieczeństwa, jeśli chodzi o swoje dane, używanie PINu.

Gospodarowanie pieniędzmi oraz zasady oszczędzania to nauka, której nigdy nie za wiele, a z projektem Kokoszy była ona przyjemna i w formie zabawy!

Na koniec uczniowie wypełniali test ze zdobytej wiedzy. Najlepsi otrzymali od organizatora Kokoszy upominki!

W konkursie tym nagrody zdobyli uczniowie klasy III:

1. Anna Krzemień - otrzymuje Koko - skarbonkę
2. Franciszek Miziołek - otrzymuje koszulkę
3. Julia Maciesza - otrzymuje torbę.

Zwycięzcom konkursu gratulujemy (nagrody do odbioru w szkole), a Pani Agacie Stuglik dziękujemy za inicjatywę przeprowadzenia bardzo ciekawego projektu i jego realizację.

Klasa III b również przystąpiła do projektu i jest w trakcie realizacji pod kierunkiem p. mgr Katarzyny Siewniak.                                                                                                                                                                                                                                                                                     Admin