Pożegnanie lata 2016

Pożegnanie lata 2016

    22 września 2016 roku tradycyjnie, jak co roku, braliśmy udział w szkolnym pikniku.

Tym razem był to eko-piknik, podczas którego Klub Ekotwórców - Przyjaciół Przyrody zaprezentował swój dorobek związany z działaniami na rzecz ochrony środowiska, a także zainspirował wszystkich do udziału w różnorodnych warsztatach, które odbywały się (ze względu na pogodę) w salach lekcyjnych. 

Podczas warsztatów wszystkie dzieci z klas I - VI miały okazję wziąć udział w tworzeniu owocowych kompozycji pod kierunkiem pań z Koła Gospodyń Wiejskich - p. Alfredy Kufrej i p. Ewy Rembiesy,  poznając przy tym zdrowotne właściwości owoców. Młodsze dzieci dodatkowo uczyły się niezwykłej sztuki ceramiki pod kierunkiem artysty plastyka p. Zdzisława Wójcika - mieszkańca Brzezinki. Inne natomiast wyplatały z wikliny tacki, rybki i gwiazdki. Starsi uczniowie tworzyli niezwykłe eko-ozdoby z recyklingu, a także biżuterię.

Podczas, gdy na boisku szkolnym smakowano pieczoną kiełbaskę, sprawdzano kondycję fizyczną wraz z OSP w Brzezince i podziwiano niezwykłą grupę Free-Oświęcim, uczniowie klasy IV stworzyli miłą dla oka rabatkę kwiatową. Ponieważ 22 września to nie tylko początek astronomicznej jesieni, ale również Dzień bez Samochodu, dlatego uczniowie tworzyli również eko-pojazdy.

Eko-działania podejmowane podczas pikniku realizowane były w ramach II etapu projektu: Zakładamy Klub Ekotwórców - Przyjaciół Przyrody programu Synapsy Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie w ramach prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018.

Podczas pikniku zorganizowana była zbiórka pieniędzy pod patronatem Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy dla Krzysztofa  Węgrzyna. Udało się zebrać 2 055 zł. Jeszcze przez kilka dni w szkole trwać będzie kiermasz, z którego dochód przeznaczymy dla Krzysztofa.

  Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania eko-pikniku dyrekcja szkoły i organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

 

 

 Zapraszamy do fotogalerii z eko-pikniku