Nasza szkoła przystępuje do akcji Szlachetna Paczka

Nasza szkoła przystępuje do akcji Szlachetna Paczka

Nasza szkoła wybrała Rodzinę o kodzie MLP-1863-526328. Dary można składać do 11 grudnia 2015 roku (najlepiej u Pani woźnej Barbary Tolarczyk)

OPIS RODZINY (Uwaga! Dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione)

 Pani Alicja (38 lat) i Pan Adam (40 lat) wspólnymi siłami wychowują piątkę swoich pociech: 20-letnią Aleksandrę, 16-letniego Alana, 7-letniego Arkadiusza, 5-letniego Artura i najmłodszego Andrzejka(9 miesięcy). Rodzina radziła sobie samodzielnie, aż do momentu problemów w firmie Pana Adama. Dochód z własnej działalności zaspokajał wszelkie potrzeby rodziny. Wystarczało, także na zakup specjalistycznych sprzętów dla chorej na dziecięce porażenie mózgowe Aleksandry. Jednak trzy lata temu spokojne życie rodziny zaczęło się komplikować. Problemy w firmie, czego skutkiem była utrata stałego dochodu sprawiły, że sytuacja finansowa diametralnie się zmieniła, dodatkowo obciążenie dużym kredytem nie ułatwia im życia. Rodzina jednak się nie poddała i walczy z przeciwnościami, jakie stawia im los. Pan Adam znalazł pracę. Obecnie utrzymują się z pensji Pana Adama, zasiłku z MOPS-u oraz zasiłku rodzinnego, dodatkowo chora Aleksandra otrzymuje stałą rentę, jednak nie wystarcza ona nawet na pokrycie kosztów miesięcznego leczenia. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania, pozostaje około 190 zł miesięcznie na jednego członka rodziny. Pani Alicja i Pan Adam starają zapewnić swoim dzieciom wszystko czego potrzebują. Mimo ciężkiej sytuacji nie poddają się i chcą żyć na dobrym poziomie. Rodzina jest bardzo zżyta ze sobą i widać w nich chęci do zmiany. Najstarszy syn Alan stara się pomagać swojemu rodzeństwu, jak twierdzi Pani Alicja jest dla niej dużym wsparciem podczas, gdy Pan Adam zarabia na utrzymanie rodziny. Rodzice są bardzo dumni ze swoich pociech i chcą dla nich jak najlepiej. Wychowują swoje dzieci na dobrych i uczciwych ludzi. Wśród najważniejszych potrzeb Pani Alicja wskazuje siedzisko samochodowe dla osoby niepełnosprawnej- córka Aleksandra dzięki niemu będzie mogła wygodnie podróżować do szkoły. Ważną potrzebą jest także nowy mikser, gdyż stary zepsuł się- przygotowanie posiłków dla najmłodszego Andrzeja wymaga zmiksowania. Alan i Andrzej potrzebują także odzieży na zimę, gdyż brakuje na nią pieniędzy.

Potrzeby rodziny:

Artykuły spożywcze:  grysik błyskawiczny, wszelkiego rodzaju kasze, ryż, budynie, galaretki, mąka, cukier, itp.
Środki czystości: proszek do prania typ: Persil, pampersy DADA w rozmiarze 3, a także możliwe do zakupu w aptekach pieluchomajtki SENI R.S.
Inne: zeszyty różnej grubości

Mikser: Nowy mikser (blender)  jest bardzo potrzebny, gdyż posiłki dla najmłodszego Andrzeja muszą być miksowane.

Odzież: Zbliża się zima, a Alan i Arek potrzebują odpowiednio kurtki i butów.

Alan: Rodzaj odzieży: zimowe. Kategoria: kurtka. Rozmiar: 180. Sylwetka: szczupły.

Arkadiusz: Rodzaj obuwia: zimowe. Kategoria: trapery. Rozmiar: 31

Specjalne upominki

Arek- klocki lego(Ninjago)

Artur- piłka do piłki nożnej

Aleksandra - perfumy

Alan - komin męski (najlepiej w czarnym lub szarym kolorze)

PODSUMOWANIE WYBORU RODZINY

Rodzina o kodzie MLP-1863-526328

Osoby opiekujące się rodziną. Wolontariusz opiekun rodziny:

E-mail: arek.n@onet.eu

Telefon: 798350781, 798350781

Lider Rejonu
Imię i nazwisko: Anna Matusz