Krzysztof Petek w naszej szkole!

Krzysztof Petek w naszej szkole!

Być może marzyliście kiedyś o dalekich wyprawach i pełnych niebezpiecznych przygód, i tajemniczych zagadek, podróżach…

Z osobą, która realizuje takie marzenia, spotkali się uczniowie naszej szkoły. Pan Krzysztof Petek, autor książek dla dzieci i dorosłych, opowiedział podczas spotkania o swoich wyjazdach w dalekie kraje, swoich niezwykłych przygodach i pracy nad książkami, które znalazły już wierną rzeszę czytelników.

Podczas wizyty autor podzielił się z nami zdjęciami z egzotycznych wypraw po świecie. Pokazał także wiele ciekawych, a nieznanych miejsc w Polsce, które oprócz piękna natury, kryją wiele zagadek i tajemnic czekających na rozwikłanie.

Pan Krzysztof, który jest także dziennikarzem i reportażystą oraz organizatorem dalekich wypraw, zaskoczył uczestników spotkania ilością najróżniejszych umiejętności, które opanował. Nie tylko znajomość języków obcych, ale także sztuk walki i ratownictwa, które przydają się w jego pracy, wzbudziły ogromne zaciekawienie i uznanie wśród uczestników spotkania.

Autor opowiedział także o swojej pracy pisarskiej, skąd czerpie pomysły i jak długo pracuje nad swoimi książkami oraz zachęcił uczniów do próbowania własnych sił i spisywania swoich przygód. Ciekawie opowiadał także o pewnym Julku, bohaterze swojej najnowszej książki pt. „Przygody Julka. Jestem nowy”, który oprócz zagadkowych perypetii, przeżywa także mniejsze rozterki i uczy się, jak zdobyć nowych kolegów, i jak znaleźć swoje miejsce w świecie.

Wizyta bardzo spodobała się wszystkim uczestnikom spotkania. Publiczność żywo reagowała na zaskakujące opowieści, którymi podzielił się nasz gość. Być może i w naszych szeregach znajdują się przyszli pisarze? Kto wie…?

oprac. Edyta Czerwienka