7 kwietnia - wtorek

7 kwietnia - wtorek
7 kwietnia - wtorek

07.04 wychowanie fizyczne

Witam 

Dziś proponuję Wam ćwiczenia z drabinką koordynacyjną  popatrzcie na filmik i zobaczcie jak można wykonać ćwiczenia jest ich 11. Waszym zadaniem na zaliczenie będzie zrobić samodzielnie dowolną drabinkę i wykonać 4 różne ćwiczenia możecie powtórzyć wybrane ćwiczenie z filmu lub wymyśleć coś swojego. Nakręcone filmiki proszę przesyłać na meila martawozniak.spbrzezinka@gmail.com.

Liczę na waszą kreatywność co do zrobionych drabinek i zaproponowanych ćwiczeń. Termin nadsyłania filmików kończy się z dniem 20. 04. W razie jakikolwie pytań proszę o kontakt meilowy.

Pamiętajcie że najpierw wykonujemy rozgrzewkę a potem ćwiczenia właściwe. Wszystkie ćwiczenia robimy pod nadzorem osoby dorosłej. 

Powodzenia :) 

Link: Google 

7.04 muzyka

Temat: Muzyka na Wielkanoc.


Muzyka od najdawniejszych czasów towarzyszy człowiekowi w codziennym życiu, podkreśla wagę różnych świąt i uroczystości. Z okazji Wielkanocy powstało wiele wspaniałych dzieł muzycznych. W Wielkim Poście, który poprzedza święta rozbrzmiewa muzyka „pasyjna”. Jest poważna, często smutna w nastroju, bo treścią związana jest z męką i śmiercią na krzyżu Jezusa.
Nastrój muzyki na Wielkanoc jest jednak inny. Utwory oddają radość związaną ze Zmartwychwstaniem Pańskim. Największym „przebojem” na Wielkanoc jest słynne „Alleluja” Jerzego Fryderyka Haendla z oratorium (to rodzaj religijnego utworu) „Mesjasz”
Słuchamy: J.F.Haendel – Alleluja.

Współcześnie również powstają ciekawe i wartościowe utwory, pieśni, piosenki bliskie atmosferze Świąt Wielkanocnych.
Kliknij TUTAJ
Życzę Wam i waszym bliskim zdrowych i Wesołych Świąt – Alleluja.

7.04 język angielski

Temat: Powtórzenie materiału.

Moi Drodzy, dzisiaj powtórzenie 6 rozdziału, a po świętach spróbujemy zrobić sprawdzian na platformie szkolnej.

Watch two short videos, please.

video 1

video 2

Greetings :)

7.04 geografia

Temat: Strefy klimatyczne i strefy krajobrazowe.

Dzisiaj na lekcji poznamy wszystkie strefy klimatyczne występujące na Ziemi oraz formacje roślinne występujące w poszczególnych strefach klimatycznych. Strefami klimatycznymi nazywamy pasy rozciągające się wzdłuż określonych równoleżników, charakteryzujące się podobnymi cechami klimatu. Na Ziemi wyróżniono 5 stref klimatycznych: strefa klimatów równikowych, zwrotnikowych, podzwrotnikowych i umiarkowanych i okołobiegunowych.
W obrębie niektórych stref klimatycznych wyodrębniono jeszcze typy klimatu tj. klimat morski ( wilgotny), klimat kontynentalny (suchy) i klimat przejściowy (taki ma Polska).
Bardzo Was proszę, przeczytajcie treść tematu z podręcznika str. 108 - 112 zwracając uwagę na strefy  krajobrazowe ( tzw. formacje roślinne) na kuli ziemskiej - rys. str 111.
Dołączyłam też prezentację z najważniejszymi zagadnieniami z lekcji. Znajdziecie w niej wszystkie strefy klimatyczne  i odpowiadające im formacje roślinne.
W załączniku na końcu strony jest również notatka z dzisiejszej lekcji, którą proszę wydrukować i wkleić (bądź przepisać) do zeszytu.
Uwaga! pracujemy na ocenę z aktywności! Zadania z zeszytu ćwiczeń 1,2,3,4,5,6 str 65 - 67 na kolejnego plusa możecie przesłać na maila spbrzezinka.geografia@gmail.com
Życzę powodzenia i serdecznie Was pozdrawiam.

7.04 religia

Temat: Wielkanoc – dzień zwycięstwa Jezusa Chrystusa

Modlitwa: Któryś za nas cierpiał rany.

Przygotowujemy się do świętowania zwycięstwa Pana Jezusa nad grzechem i śmiercią. Na pewno w domu jest dużo różnych zajęć i obowiązków przed świętami. Tradycyjnie przed Wielką Sobotą przygotowujemy koszyczek, który przynosimy do świątyni aby go tam poświęcić, zapraszam do obejrzenia prezentacji, dlaczego w koszyku powinny się znaleźć pisanki, baranek czy kawałek chleba.  https://www.youtube.com/watch?v=SIyg486T0CY

W tym roku nie możemy przyjść do kościoła, aby poświecić pokarmy, ale nie zwalnia nas do z obowiązku przygotowania koszyczka. Zapraszam Was, abyście w tym tygodniu przygotowali piękną pisankę, zdjęcia można wysłać na moją pocztę. Życzę Wam i Waszym Rodzicom błogosławionych, spokojnych świąt Wielkiej Nocy. 

W ramach wolnego czasu zapraszam na film o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa.

7.04 język polski

Temat: Atlantyda, czyli "tam albo nie tam"

Korzystając z internetu  odpowiedzcie (całym zdaniem) w zeszycie na następujące pytania dotyczące Atlantydy:

1. Czym była Atlantyda?

2. Co wiemy o jej losie?

3. Kim prawdopodobnie byli jej mieszkańcy?

4. Jak myślisz, dlaczego ludzie interesują się losem zaginionej cywilizacji?

5. Jakie odczucia wzbudza w Tobie historia Atlantydy?

Po wykonaniu ćwiczeń przechodzimy do odczytania utworu Wisławy Szymborskiej "Atlantyda" - podręcznik str. 200, a następnie wykonujemy w zeszycie zadania 1-3 ( przed wykonaniem polecenia 3 przeczytajcie, co to jest pytanie retoryczne!)

Dla chętnych: Narysuj w zeszycie, jak wyobrażasz sobie Atlantydę - technika dowolna

Miłego czytania i malowania

p. Ola

 

Pliki do pobrania:

7.04_geografia_prezentacja.pdf (Rozmiar: 1997059 bajtów)
07.04_geografia_notatka_strefy klimatyczne.docx (Rozmiar: 13505 bajtów)
07.04 język angielski - odpowiedzi.jpg (Rozmiar: 438577 bajtów)