5.03.2018 - 9.03.2018 Biała szkoła

5.03.2018 - 9.03.2018 Biała szkoła

   W okresie od 05.03.-09.03.2018 r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w projekcie „Jeżdżę z głową” w ramach zadania „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i  młodzieży”, w ramach otrzymanej dotacji celowej z Województwa Małopolskiego

 Tradycję górskich wyjazdów połączonych z nauką jazdy na nartach rozpoczęliśmy od zameldowania się w pensjonacie „Pasternik” w Murzasichle k/Zakopanego. 14-osobowa grupa z naszej szkoły oraz 86 uczniów ze szkół naszej gminy rozpoczęła swoją zimową przygodę. Przez 5 kolejnych dni uczniowie pod nadzorem instruktorów doskonalili technikę jazdy na nartach. Pogoda nas nie zawiodła, kilkudziesięciocentymetrowa warstwa śniegu lśniła w promieniach słonecznych. Wymarzone warunki dla aktywnych dzieciaków! Uczniowie zostali zapoznani z tzw. Kodeksem Narciarza. Codziennie kilka godzin spędzali na stoku narciarskim, gdzie najpierw nabywali umiejętności, a następnie je doskonalili, stosując się do uwag i zaleceń instruktorów.

Dzieciaki oprócz jazdy na nartach korzystały także z innych uroków zimy. Bitwa na śnieżki, jeżdżenie na „jabłuszkach” oraz spacery wśród zaśnieżonych drzew na pewno na długo pozostaną wszystkim w pamięci.  Zmęczeni ale szczęśliwi narciarze regenerowali siły w pensjonacie korzystając z różnych form gier i zabaw organizowanych przez opiekunów i instruktorów. Uczniowie nie zawiedli nas także swoim zachowaniem, grupa była bardzo zdyscyplinowana, chętna do wszelkich aktywności, przez cały wyjazd nie opuszczało ich poczucie humoru i młodzieńcza werwa. Nasi uczniowie nabyli umiejętności, których się nie zapomina, które na pewno będą im przydatne w przyszłości. Przywieźliśmy piękne wspomnienia i setki zdjęć. Jesteśmy przekonani, że przedsięwzięcie to należy kontynuować w kolejnych latach, gdyż propagowanie sportu na świeżym powietrzu to nasz priorytet w wychowaniu dzieci i młodzieży. Bardzo dziękujemy obsłudze pensjonatu za ciepłe przyjęcie, Instruktorom za naukę i zaangażowanie oraz opiekunom.