2 kwietnia - czwartek

2 kwietnia - czwartek
2 kwietnia - czwartek

02.04 matematyka

Temat: Prostopadłościany i sześciany – ciąg dalszy.

Dzień dobry, 

Przejrzyjcie i przeczytajcie uważnie wiadomości, które zapisaliście wczoraj w ramce „Zapamiętaj”. Poszukajcie w domu jakiegoś prostopadłościennego pudełka i wskażcie w nim krawędzie, podstawy, ściany, wierzchołki. Mam nadzieję, że nie sprawiło Wam to problemu.

Przypomnijcie sobie także, co to jest siatka prostopadłościanu? Jeśli ktoś ma z tym pojęciem problem, zostało ono bardzo dobrze wyjaśnione w filmie(można obejrzeć w razie wątpliwości).

A gdyby tak zrobić model prostopadłościanu z drutu (same krawędzie)? Wyobraźcie to sobie. Taki model nazwalibyśmy szkieletem prostopadłościanu. Szkielet prostopadłościanu obejrzycie tutaj (odznaczcie w animacji pola obok kolorowych napisów) 

Zapiszcie temat lekcji w zeszytach, a pod nim kolorem:

Pole całkowite bryły to suma pól wszystkich jej ścian.

Obejrzycie przykłady dotyczące obliczania pól całkowitych– dwa fragmenty od 4min 15sek do 5min 11sek oraz od 6min 20sek do 8min 04sek.

Zróbcie zad. 8, 9, 10 ze str. 221 z podręcznika. Można też dokończyć str. 105 w ćwiczeniach. Pamiętajcie, że w razie problemów możecie się ze mną skontaktować.

Dziękuję wszystkim, którzy tak pięknie pracują i dzielą się ze mną efektami swojej pracy.  O wszystkich tych osobach pamiętam i nagradzam. Zachęcam wszystkich do aktywności!

Od dwóch osób w klasie nie miałam niestety dotąd żadnej informacji - co się dzieje? Proszę o kontakt katarzyna.garbuz.szkola@gmail.com

Życzę Wam dobrego dnia :) 

02.04 wychowanie fizyczne

Temat: Wzmacnianie mięśni posturalnych poprzez wykonywanie 'deski'(plank).

Witajcie!

Przez cały tydzień, od dzisiaj wykonujecie tzw 'DESKĘ'. Ćwiczenie było omówione na wcześniejszych zajęciach, więc jego wykonanie powinno być dla was jasne i znane (zawsze możecie wrócić na stronie szkoły do instrukcji wykonania omawianego ćwiczenia).Ćwiczenie będziemy wykonywać w dniach, kiedy macie planowo wychowanie fizyczne: CZWARTEK, PIĄTEK, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, CZWARTEK. Każdego dnia będę wam podawał jak ma wyglądać seria ćwiczeń.

Proszę aby ćwiczenie wykonać po ok.5-minutowej rozgrzewce całego ciała. 'Deskę' wykonujemy na przedramionach lub rękach wyprostowanych (podpór przodem, jak do pompki), sami wybierzcie jak wam będzie wygodniej. Pamiętamy o zachowaniu prawidłowej techniki ćwiczenia. Ćwiczymy zawsze w bezpiecznym miejscu pod nadzorem osoby dorosłej.

Zaczynamy od dzisiaj:

Dzień 1 (czwartek)

- DESKA 50 sekund / 30 sekund przerwa
- DESKA 40 sekund / 30 sekund przerwa
- DESKA 30 sekund / 30 sekund przerwa

- DESKA  - JAK POTRAFICIE NAJDŁUŻEJ!

- ROZCIĄGANIE (5-10 minut). 

UWAGA!!! Do przyszłego czwartku (09.04.2020 r.) każdy z was obowiązkowo przesyła mi krótki film z nagraniem jak prawidłowo wykonuje 'DESKĘ'. Będę oceniał technikę wykonania ćwiczenia, nie czas. Dodatkowo podam, kto z dziewcząt i chłopaków wykonał ćwiczenie najlepiej i najdłużej.

Nagrania wysyłacie na mojego maila: wfzawszespoko@gmail.com lub przez messengera. Jeżeli będziecie mieli problem z wysłaniem nagrania w podany sposób, proszę o informację. 

Powodzenia! ;) 

02.04 j. polski

Temat: Opowiadanie twórcze- ćwiczenia

Na dzisiejszej lekcji kończymy temat opowiadania twórczego na podstawie baśni lub legendy. Zapraszam do zadań 

zeszyt ćwiczeń: 1,2,3,4 str. 133-134

Pozdrawiam

p. Ola

02.04 religia

Temat: Rekolekcje wielkopostne - dzień drugi.

Modlitwa: Któryś za nas cierpiał rany…

Szczęść Boże. W tym tygodniu według zaplanowanego harmonogramu roku szkolnego mieliśmy przeżywać czas rekolekcji wielkopostnych. Z racji epidemii korona wirusa niestety nie możemy się spotkać w świątyni na wspólnych ćwiczeniach duchowych, ale nie ma nic straconego. Możemy wykorzystać czas i możliwości w domu. W ramach lekcji w tym tygodniu proszę, abyś obejrzał trzy krótkie filmy z nauką rekolekcyjną. Zaplanuj tak wszystkie zadania, abyś mógł spokojnie (np. popołudniu, wieczorem) wysłuchać naukę. Na zrealizowanie tego zadania masz cały Tydzień. Życzę owocnego słuchania.

Dzień 1: https://youtu.be/VFICfVJvANU

Dzień 2: https://youtu.be/ZAwPlCOr1oI

Dzień 3: https://youtu.be/469BEWMsB3w

02.04 muzyka

Temat: Muzyka w okresie Świąt Wielkanocnych.

   Muzyka od najdawniejszych czasów towarzyszy człowiekowi w codziennym życiu, podkreśla wagę różnych świąt i uroczystości. Z okazji Wielkanocy powstało wiele wspaniałych dzieł muzycznych. W Wielkim Poście, który poprzedza święta rozbrzmiewa muzyka „pasyjna”. Jest poważna, często smutna w nastroju, bo treścią związana jest z męką i śmiercią na krzyżu Jezusa. W muzyce artystycznej powstają tzw. „pasje” czyli muzyczne opisy Męki Pańskiej do tekstów ewangelii. Wykonuje się je na scenach lub w
kościołach.
Posłuchajcie w skupieniu, zwróćcie uwagę na wykonawców (orkiestra, chór) fragmentu
utworu – Jan Sebastian Bach – Pasja do Ewangelii św. Mateusza

Nastrój muzyki na Wielkanoc jest jednak inny. Utwory oddają radość związaną ze Zmartwychwstaniem Pańskim. Największym „przebojem” na Wielkanoc jest słynne „Alleluja” Jerzego Fryderyka Haendla z oratorium (to rodzaj religijnego utworu) „Mesjasz”
Słuchamy: J.F.Haendel – Alleluja.

Współcześnie również powstają ciekawe i wartościowe utwory, pieśni, piosenki bliskie atmosferze Świąt Wielkanocnych. (Kliknij TUTAJ)

Życzę Wam i wszystkim bliskim zdrowych i Wesołych Świąt – Alleluja.