11 Listopada Święto Niepodległości

11 Listopada Święto Niepodległości

To co przeżyło jedno pokolenie,

Drugie przerabia w sercu i pamięci.

Pieśń…czyn…wspomnienie –to jedno

-to Polska

 

 

            Te słowa towarzyszyły nam podczas tegorocznego Święta Niepodległości, które obchodziliśmy w naszej szkole 7 listopada.

            Po uroczystym odśpiewaniu hymnu głos zabrała dyrektor szkoły pani Agata Kowol, która podziękowała panu sołtysowi wsi Brzezinka – Andrzejowi Ryszce za dofinansowanie przez Radę Sołecką pomocy naukowych. Kontynuując przemówienie, pani Agata Kowol podkreśliła znaczenie i doniosłość najważniejszego dla Polaków święta państwowego.

W części artystycznej uczniowie klas piątych prezentowali wiersze m.in. Jerzego Żuławskiego, Ludwika Wiszniewskiego i Ryszarda Przymusa. Słowa cytowanych utworów nawoływały do patriotycznego serca naszych rodaków. Polacy walczyli o  kraj i o wartości takie jak: miłość, wolność, wiara i męstwo, które dzięki powstańcom zostały uratowane i stały się symbolem zwycięstwa.

W uroczystą i refleksyjną atmosferę podczas akademii wprowadziły nas swoim repertuarem uczennice klasy ósmej Julia Michoń i Emilia Ślimak oraz solowy występ Emilki kończący akademię  utworem Miasto. Kompozycje patriotyczne zaprezentował również chór, śpiewając wszystkim znane piosenki : Boże coś Polskę, Szara piechota, I Brygada.

Serdecznie dziękujemy za przygotowanie akademii uczniom z klas piątych, uczennicom klasy ósmej, za zrealizowanie przedstawienia Aleksandrze Rusinek i Barbarze Stańczyk oraz Markowi Michoniowi za prowadzenie chóru, a także pani Katarzynie Siutaj za przygotowanie wokalne. Podziękowania należą się również panom Kamilowi Bielasowi i Łukaszowi Wabikowi za przygotowanie oprawy technicznej i pomoc w dekoracjach.

                                                                                             oprac. mgr Aleksandra Rusinek