Uczniowie klasy 4 przeszli do II etapu konkursu InstaLogik!

   Pod koniec października 2022 roku pięciu uczniów klasy 4. wraz ze swoją wychowawczynią założyło konta i zgłosiło się do konkursu InstaLogik. InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

 Aż czterech spośród pięciu uczestników przekroczyło próg punktowy i zakwalifikowało się do kolejnego etapu. Czekamy na następne sukcesy! Gratulacje!

 

Opracowanie: mgr Halina Głogowska Urbańczyk