XX Powiatowe Targi Edukacyjne 14-15 XII 2017 r.

XX Powiatowe Targi Edukacyjne 14-15 XII 2017 r.

 

 

 

 

 

XX Powiatowe Targi Edukacyjne w Oświęcimiu

już za nami

    Decyzja o wyborze dalszej drogi kształcenia jest jedną z najważniejszych decyzji jaką podejmuje każdy młody człowiek. Aby pomóc w trafnym wyborze, powiatowe placówki oświatowe przygotowały szeroką ofertę edukacyjną dla uczniów.
    W dniach 14.–15.12.2017 r. w hali sportowej PZ2SOMSiT każda ze szkół powiatu oświęcimskiego przygotowała stoisko, przy którym uczniowie mogli uzyskać informacje na temat interesujących ich kierunków kształcenia, a także skorzystać
z pomocy doradców zawodowych.
    Równolegle z targami odbywały się także „Dni Otwarte” popularnego „Chemika”. Dla uczniów przewidziano wiele niespodzianek oraz mnóstwo atrakcji. Przybyli goście mieli okazję obejrzeć świetnie wyposażoną szkolną pracownię chemiczną, w której odbywały się pokazy interesujących eksperymentów. Dla spragnionej wiedzy młodzieży zostały przygotowane quizy matematyczne, charakteryzujące się słodkimi nagrodami z możliwością podania przepisu, który pozwoli na ich precyzyjne wykonanie. Wśród bogatego programu „drzwi otwartych” znalazły się pokazy instalacji urządzeń elektronicznych i elektroniki użytkowej, a także sprzętu i nowoczesnego oprogramowania komputerowego, grafiki komputerowej oraz zajęcia na strzelnicy. Po zapoznaniu się z prezentacjami uczniowie mieli możliwość do chwili odpoczynku przy herbacie przygotowanej z matematyczną precyzją, a także wysłuchania krótkiej prelekcji z nią związanej.
    Można było także degustować znany w Niemczech napój „Apfelschorle”, a także kawę. Podczas spaceru po placówce z osobą oprowadzającą, uczniowie obejrzeli wystawę artykułów, produktów i przedmiotów związanych z krajami niemieckojęzycznymi.

oprac. mgr Agnieszka Kolasa
fot. Agnieszka Kolasa
fot. Agnieszka Kolasa
fot. Agnieszka Kolasa
fot. Agnieszka Kolasa
fot. Agnieszka Kolasa
fot. Agnieszka Kolasa
fot. Agnieszka Kolasa